Kvalita a profesionalita

Na profesionálním přístupu si velmi zakládáme, proto neprodáváme nic jiného než tříděnou sadbu v nejvyšší kvalitě. Také u nás najdete veškeré informace pro pěstování RRD veškeré postupy jsou vyzkoušené.

Sadbu produkujeme pouze z několikaletých hlav, na kterých vyrůstají již vysoce kvalitní a vyzrálé pruty. Nikdy ne z jednoletých prutů, tyto pruty nemají vyzrálá pletiva a zapříčiňují nízký energetický a růstový potenciál, což ve finále pří sklizni způsobuje nižší objem dřevní hmoty a v konečném výsledky i nižší ziskovost.

Neprodáváme netříděnou sadbu, neprodáváme ani zkroucené řízky, které nelze sázet a neprodáváme ani nastříhané větve nebo špičky jak mnoho prodejců nabízí za netříděnou sadbu. Z těchto větví nebo špiček nemůžete očekávat požadované přírůstky, jelikož vysychají a nerostou. Prodáváme pouze tříděnou a odborně vybranou sadbu několika klonů, která má dostatek energie k růstu a vyzrálá pletiva.

Profesionální přístup máme k RRD od sadby až po sklizeň a expedici k zákazníkovi. Pokud se zanedbá fáze přípravy půdy, výsadby, růstu, sadba není poté perfektní. To samé platí o sklizni a expedici. Sklizeň probíhá v zimních měsících, slabé, zahnuté a nevyzrále pruty se vyhazují. Používáme pouze prvotřídní pruty, které mají cca 5m a ty se dále stříhají kvalitním nůžkami. Střih je proveden ručně, proto můžeme dohlédnout na to, aby každý řízek měl vrcholový pupen, ze kterého poté vyroste další kvalitní strom.

Sadbu máme z genetického zdroje z Výzkumného ústavu, kterou dále množíme. Nepoužíváme sadbu od překupníků. Používáme a množíme pouze naší vlastní sadbu, za kterou se můžeme osobně zaručit.

Naší mechanizací dokážeme půdu prokypřit a odstranit veškerý plevel, tak aby půda byla naprosto odplevelená a stromky měly ten nejlepší prostor pro kvalitní růst.

Všechny tyto faktory velmi ovlivňují koncovou sklizeň a kvalitu řízků.

Proto je velmi důležité k pěstování přistupovat velmi profesionálně. Na což naše firma striktně dbá a výsledky jsou vidět, jak na našich plantážích, tak na našich stránkách v novinkách které celoročně přidáváme.

Podobné příspěvky

Social Media Icons Powered by Acurax Website Design Expert