Fungicidy

Dithane Neo Tec

 

DITHANE DG Neotec je kontaktní fungicidní přípravek, který je určen k ochraně pěstovaných rostlin proti širokému spektru houbových chorob. Lze ho používat i preventivně. Obsahuje účinnou látku – mancozeb, která náleží do skupiny ethylen-bis-dithiokarbamidanů. Na povrchu ošetřených rostlin vytváří film, který brání klíčení spor. Vyznačuje se dlouhým protektivním působením. Přípravek omezuje výskyt svilušek a skvrnitost listů.

 

 

Kuprikol 50

Kuprikol 50 je postřikový fungicid ve formě smáčitelného prášku k ochraně rostlin proti houbovým chorobám.

 

Ortiva

 

Jedná se o širokospektrální fungicid, účinný proti původcům důležitých chorob ze skupin Oomycetes, Ascomycetes, Basidiomycetes a Deuteromycetes.  Účinek je především preventivní, a proto musí být použit ještě před nebo na počátku vzniku infekce.

Ošetřené porosty jsou delší dobu zelené (tzv. „green efekt“).

 

 

Talent

Účinkuje jako preventivní, kurativní a částečně i eradikativní fungicid. Účinná látka přípravku proniká rychle do rostlinných pletiv a 1 hodinu po aplikaci je dosaženo plné deštivzdornosti. Pohyb účinné látky v pletivech je omezený (lokálně systemický), proto je pro docílení plné účinnosti nutná dokonalá pokryvnost postřiku.

TALENT účinkuje proti celé řadě houbových chorob: padlí jabloňové, strupovitost, padlí jahodníkové, padlí révové, strupovitost jabloně a hrušně, skvrnitost listů třešně a višně, moniliová spála višně, rzi a červené skvrnitosti slivoně, atd.

 

Euparen

Postřikový fungicidní přípravek ve formě dispergovatelného prášku k ochranějahodníku, proti houbovým chorobám.
Účinná látka: tolylfluanid 50 %tj. 1,1 – dichloro -N /( dimethylamino) sulfonyl/ – 1 – fluoro -N- (4 – methylphenyl) methanesulfenamide
Působení:Euparen ® Multi je protektivně působící kontaktní fungicid. Má velmi dobrou účinnost na plíseňšedou (Botrytis cinerea) a široké spektrum dalších houbových patogenů. Například na bílou skvrnitost listů jahodníku a řadu patogenů způsobujících skládkové choroby ovoce (Gloeosporium spp., Penicillium,Phytophthora cactorum, atp.). Euparen Multi dosahuje významnévedlejší účinnosti i proti peronospořerévy vinné. Podstatnou vedlejší účinnost vykazuje také proti sviluškám (Tetranychidae ), na které působíjako kontaktní a požerový jed. Není škodlivý pro užitečné organismy např. dravé roztoče. Euparen Multi je vhodný pro integrovanou ochranu rostlin.

Podobné příspěvky

Animated Social Media Icons Powered by Acurax Wordpress Development Company