Herbicidy

 

 

Roundup

Roundup je neselektivní herbicid a má na plevel velmi efektivní účinek.  Je absorbován listy a oddenky a proniká do mízního systému rostliny až ke kořenům. Není přijímán kořeny a nepůsobí na semena. Likviduje téměř veškerý plevel včetně hluboko kořenících vytrvalých plevelů.

Příznaky působení jsou postupné vadnutí, žloutnutí, zasychání až zhnědnutí zasažených rostlin během asi 10 – 14 dnů podle počasí.

Déšť do 6 hodin po ošetření účinek snižuje. Všechny kultivační práce se mohou provádět až v době, kdy se plně projevily příznaky účinku.

V půdě se rozkládá v závislosti na teplotě a množství baktrií asi během 30 dnů.

 

 

STOMP 400 SC

Postřikový selektivní herbicid k hubení jednoletých a především jednoděložných plevelů a prosovitých trav. Nepůsobí na vytrvalé

Stomp 400 SC inhibuje počateční růst a vývoj klíčních rostlin plevelů. Zasažené rostliny hynou krátce po vyklíčení nebo vzejití. Klíčení samotné není ovlivněno.

 

FUSILADE FORTE 150 EC

Přípravek působí selektivně jako listový herbicid proti trávovitým plevelům, a to jednoletým i vytrvalým (s výjimkou lipnice roční a kostřavy červené).

Aplikuje se na vzešlé rostliny, takže je možné ošetřovat výběrově ohniska skutečně zaplevelených částí pozemků.  Jeho působení je rychlé, herbicidní účinky jsou pozorovatelné již za 7 dní. Po aplikaci se musí zachovat kultivační klid minimálně 7 dní, aby došlo k trvalé translokaci účinné látky do celé rostliny.

Teplé a vlhké počasí urychluje příjem přípravku a jeho účinnost.

 

  Touchdown Quattro

Touchdown Quattro obsahuje účinnou látku glyphosate, která jepřijimána listy.

Přípravek působí neselektivně jako listový herbicid proti širokému spektru jednoletych a viceletych plevelů.

V rostlinách se rychle šíří. Po aplikaci na list je translokovan do kořenů, stolonů, oddenků, což vede k totálnímu zničení rostliny. Proto jedůležité, aby plevele dosáhly dostatečné plochy povrchu listů, zajišťující vstřebání přípravku. K dosažení dostatečné translokace přípravku do oddenků, je vždy třeba počítat s kultivací nejdříve týden po aplikaci.

Při kontaktu s půdou se inaktivuje.

Podobné příspěvky

Animated Social Media Icons Powered by Acurax Wordpress Development Company